Naujienos

Naujienų archyvas

Sėkmingi MRU šachmatininkų tarptautiniai startai !

MRU šachmatininkai tęsia sėkmingus pasirodymus  tarptautiniuose turnyruose.

MRU pirmakursis didmeistris Paulius Pultinevičius  nugalėjo prestižiniame  30-me tarptautiniame Pauliaus Kereso memoriale Taline. Estija labai gerbia P.Kereso atminimą. Jo portretas yra įamžintas ant 5 Estijos kronų banknoto. Jis yra vienintelis šachmatininkas pasaulyje, kurio atvaizdas puošia valiutą. Didmeistriui atminti Taline yra pastatytas paminklas, jo vardu pavadinta gatvė.2000 metais P. Keresas buvo išrinktas geriausiu per visą šimtmetį Estijos sportininku. Todėl P.Pultinevičiaus pergalė yra labai vertinga. Paulius turnyrą baigė be pralaimėjimų, surinkęs  9taškus iš 11 galimų.Turnyre dalyvavo 88 šachmatininkai (8 didmeistriai!) iš 8 šalių.

MRU ketvirto kurso studentas ,didmeistrio titulo laukiantis Tomas Laurušas  žaidė Lenkijos 1 lygos komandiniame čempionate "Gliwicos Akademia Szachowa" komandos sudėtyje. Tomo atstovaujama komanda  užtikrintai laimėjo visus 9 mačus, iškovojo 1 vietą ir gavo pagrindinį prizą - kvietimą kitam sezonui į Lenkijos aukšciausiąją lygą (Extraliga). T.Laurušas žaidė 2 lentoje ir surinko 4,5/9.

MRU docentė tarptautinė meistrė Salomėja Zaksaitė sėkmingai sužaidė tarptautiniame turnyre Turkijoje. Žaisdama su vyrų meistrais Salomėja surinko 6taškus iš 10 ir jai pritrūko tik 0,5 taško iki tarptautinės didmeistrės normos. Nepaisant to, S.Zaksaitė šiame turnyre net 50 punktų pakėlė savo tartautinį reitingą  (ELO) ir įsitvirtino 1 vietoje  aktyvių Lietuvos moterų reitingų sąrašuose!