Skelbiame

2022-10-12

Interviu su MRU Universiteto šachmatų komandos treneriu Vaidu Sakalausku

interviu Treneri, visų pirma sveikiname su sėkmingais vasaros pasirodymais. Gal galite kiek plačiau papasakoti apie Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos (SELL) Studentų žaidynes,kur MRU šachmatininkai tiesiog dominavo? Kokius įspūdžius atsivežėte iš SELL žaidynių? Ar esate patenkintas komandos pasiekimu?

Dėkui. Praėjusieji mokslo metai mūsų universiteto šachmatininkams tikrai buvo labai sėkmingi. Mes laimėjome visus svarbiausius turnyrus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. SELL žaidynės jau tradiciškai buvo labai sėkmingos. Mums labai patinka rungtyniauti su stipriais varžovais. Nuo 2012 m. SELL žaidynėse iškovojome 10 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos medalius. Šiemet komandinėje įskaitoje Mykolo Romerio Universiteto komanda užėmė pirmąją vietą. Asmeninėje įskaitoje Paulius Pultinevičius iškovojo aukso medalį, Tomas Laurušas iškovojo sidabrą, o Gabija Šimkūnaitė merginų čempionate taip pat iškovojo sidabro medalį. Realiai mums net kažkiek nepasisekė,nes Gabija taip pat buvo arti aukso, bet nesėkmingas finišas leido džiaugtis tik sidabro medaliu.

Treneri, Mykolo Romerio universiteto komanda sėkmingai dalyvavo liepos mėn. Lenkijoje vykusiose Europos Universitetų žaidynėse (EUSA). Kaip Jūs asmeniškai vertinate MRU Universiteto komandos pasirodymą Europos Universitetų žaidynėse?

Mykolo Romerio Universitetas žaidynėse iškovojo net 4 medalius: vienas aukso medalis buvo iškovotas komandinėje „žaibo“ rungtyje, Paulius Pultinevičius iškovojo auksą asmeninėje „žaibo“ rungtyje ir sidabrą asmeninėje „greitųjų“ šachmatų rungtyje, bei vieną bronzos medalį iškovojo Tomas Laurušas „žaibo“ rungtyje. Rezultatas puikus. Mūsų lyderiai parodė, kad yra stiprūs ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Pirma rungtis – greitieji šachmatai mums klostėsi labai sudėtingai – iškovojome tik vieną sidabro medalį. Žaibo šachmatuose mūsų didmeistriai buvo maksimaliai susikaupę ir dominavo čempionate. Tai tikrai puikus rezultatas! Europoje iškovoti net 4 medaliai!

Lietuvos vyrų šachmatų rinktinė rugpjūčio mėn. Indijoje pasiekė rekordinį pasiekimą pasaulinėje šachmatų olimpiadoje, kurioje užėmė komandinėje įskaitoje 10-ąją vietą. Koks jausmas būti tarp dešimties geriausių komandų pasaulyje?

Tikrai fantastinis rezultatas. Olimpiadoje dalyvavo net 188 šalių rinktinės, o mes esame tarp 10 geriausių. Puikiai olimpiadoje žaidė ir mūsų studentai. Pirmoje lentoje su stipriausiais pasaulio šachmatininkais sėkmingai grūmėsi Tomas Laurušas. O Paulius Pultinevičius sužaidė karjeros turnyrą – asmeninėje įskaitoje iškovojo sidabro medalį!
Puikiai sužaidė ir moterų rinktinė, kurioje daugiausiai taškų pelnė mūsų studentė Gabija Šimkūnaitė – 7,5/10. Mūsų merginos užėmė aukštą 19-ąją vietą, o Gabijai po Olimpiados buvo suteiktas moterų FIDE meistrės titulas. Didžiausi sveikinimai!

Kalbant apie Lietuvos Studentų čempionatus, Mykolo Romerio universitetas yra 2021-2022 m. sezono čempionai. Paulius Pultinevičius tapo čempionu ir asmeninėje įskaitoje, Tomas Laurušas laimėjo sidabro medalį, o Gabija Šimkūnaitė merginų čempionate taip pat iškovojo sidabro medalį. Kokie tikslai yra iškelti komandai šį sezoną Lietuvos Studentų čempionate? Kas yra sunkiau? Ar laimėti čempionų titulą, ar jį apginti?

Mūsų komandai tikslas visada vienas – nugalėti. Džiugu, kad tarp studentų šachmatai vis labiau populiarėja ir konkurencija tarp komandų darosi vis didesnė. Mes jau daug kartų laimėjome Lietuvos studentų čempionatus, tačiau tai niekada nebuvo lengvos pergalės. Lengvos pergalės nesitikime ir ateinančiame čempionate.

Treneri, kokiuose čempionatuose Mykolo Romerio universiteto komanda dalyvaus naujajame sezone? Kokius tikslus keliate komandai?

Mes norime dalyvauti visose svarbiausiose Lietuvos šachmatų varžybose ir visur norime laimėti. Svarbiausios ir sudėtingiausios turbūt yra Lietuvos šachmatų lygos varžybos, kuriose per paskutinius 5-erius metus laimėjome tris aukso ir du sidabro medalius. Šiose varžybose žaidžia didžioji dauguma pajėgiausių Lietuvos šachmatininkų, varžovų komandos stiprinasi ir pajėgiais legionieriais, tad apginti titulą šiemet mums tikrai nebus lengva.

Kalbant apie mūsų Universiteto komandos narius – Paulius Pultinevičius Lietuvos šachmatų reitinge yra pirmas, Tomas Laurušas – antras. Tai skamba išties įspūdingai. Kokius tikslus šiems sportininkams Jūs keliate ateityje?

Abu mūsų lyderiai yra jauni, ambicingi didmeistriai. Ypač šiemet sparčiai progresavo Paulius. Jis laimėjo daug turnyrų, jo reitingas pasiekė elitinį 2600 lygį ir jis tikrai gali neužilgo patekti į pasaulio TOP 100 pagal reitingą. Gerai pažįstu Tomą ir neabejoju, kad tokia Pauliaus sėkmė Tomui yra puikus stimulas toliau dirbti, pavyti ir aplenkti komandos draugą.

Gabija Šimkūnaitė yra 2021 metų Lietuvos čempionė. Kokius tikslus jai keliate 2022-2023 m. sezone?

Gabija ne tik tapo Lietuvos čempione, tačiau ir puikiai atstovavo Lietuvą moterų rinktinės sudėtyje 2021 m. Europos komandiniame čempionate ir šiemet vykusioje pasaulinėje šachmatų Olimpiadoje. Už šiuos pasiekimus Gabijai jau suteiktas moterų FIDE meistrės titulas, tačiau ties tuo reikėtų neapsistoti ir nuosekliai toliau dirbti, siekiant tarptautinės moterų meistrės titulo. Kad jai tai pavyks, neabejoju. Tik klausimas, kada.

Treneri, kokie Mykolo Romerio universiteto šachmatų turnyrai Universiteto bendruomenei vyks šiais mokslo metais?

MRU jau ne vieneri metai yra vienas Lietuvos šachmatų centrų. Mes ne tik dalyvaujame įvairiose varžybose, bet ir rengiame turnyrus universitete. Jau po poros savaičių vyks tarptautinis greitųjų šachmatų turnyras „MRU RUDUO-2022“,kuriame kviečiame dalyvauti visus universitete mėgstančius šachmatus. Žiemą vėl planuojame daryti keturių Rektorės taurės turnyrų ciklą. Per pandemiją internetu vykę Rektorės taurės turnyrai sulaukė didelio populiarumo – praėjusiais metais juose sudalyvavo daugiau nei 150 šachmatininkų iš 8 šalių. Darysime, be abejo, ir daugiau įvairių renginių, tačiau konkrečios jų detalės dar nėra iki galo aiškios.

Treneri, kalbant apie šachmatus ir mūsų Universiteto komandą – kas Jus motyvuoja judėti į priekį? Kas yra Jūsų didžiausias „motyvacijos variklis“?

Aš šį nuostabų žaidimą išmokau žaisti prieš beveik 45 metus. Atrodo, per tiek laiko tikrai turėjo atsibosti, tačiau nieko panašaus – šachmatai yra be proto gilūs ir nesiliauja stebinti net ir patyrusių ir visko mačiusių žaidėjų. Didžiausią malonumą man teikia galimybė matyti jaunų žaidėjų tobulėjimą ir stengtis padėti jiems įminti šio puikaus žaidimo paslaptis – tikiu, kad tai „varys“ mane į priekį dar ilgai.

Ačiū už pokalbį, sėkmės ir toliau siekiant pergalių!