Renginiai ir įvykiai

2022-06-15

Greitųjų šachmatų turnyras „MRU VASARA-2022“

turnyro-nugaletojai

Šeštadienį universitete įvyko moksleivių greitųjų šachmatų turnyras „MRU VASARA-2022“, kurį organizavo Bendruomenės gerovės centro Sveikatingumo ir sporto skyrius. Turnyras buvo registruojamas FIDE ir dalyviams bus skaičiuojami FIDE greitųjų šachmatų reitingai. Prie turnyro organizacijos prisidėjo Sporto rėmimo fondas. Varžybose dalyvavo 51 jaunasis šachmatininkas ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Visagino. Pirmą kartą tokio lygio turnyre dalyvavo Oleh Yatsiuk iš Ukrainos. Oleh surinko 4 taškus, užėmė aukštą 15 vietą ir gaus aukštą FIDE greitųjų šachmatų reitingą. Po atkaklios kovos nugalėjo turnyro favoritas, daugkartinis įvairių amžiaus grupių Lietuvos čempionas Matas Indriūnas (Vilnius), surinkęs 6 iš 7. Antroje vietoje, atsilikęs pusę taško liko šių metų Lietuvos jaunių (iki 16 m.) čempionas Vilius Rudzkis, paskutiniame ture įveikęs visą turnyrą pirmavusį Rapolą Likatavičių, kuris po pralaimėjimo liko trečias. Taurėmis, medaliais ir knygomis buvo taip pat apdovanotos geriausiai sužaidusios merginos, vaikų ir jaunučių grupių nugalėtojai ir prizininkai. Turnyrą vykdė Bendruomenės gerovės centro Sveikatingumo ir sporto skyriaus specialistas studentų praktiniam mokymui (šachmatininkų treneris) Vaidas Sakalauskas.